Malá novembrová púť z Beckova v Krakove

Vo štvrtok 9.novembra sme sa spolu s dvanástimi rehoľnými sestrami z Kongregácie Školských sestier de Notre Dame vydali na púť do Krakova. K tejto plánovanej zostave sa pripojil aj osem členný výber žien, ktoré nám týždeň čo týždeň pomáhajú s poriadkom a údržbou nášho Františkánskeho kostola a kláštora v Beckove. Niektoré, kvôli povinnostiam nemohli, ale verím, že im to vynahradíme na budúce.

Po raňajkovej zástavke v komunite Školských sestier sv.Františka v Trstenej (ešte raz veľmi pekne ďakujeme za prijatie!!!) sme dorazili do centra mesta, kde sme si prezreli najdôležitejšie pamiatky ako kráľovský kostol Panny Márie, tzv. Mariacku baziliku, stredoveké  trhovisko s plátnom – Sukiennice na Rynku Glownym, Jagelonskú univerzitu, minoritský kostol, kde sa často modlieval Karol Wojtyla, slávne pápežské okno, ako aj ďalšie kostoly v historickom centre. Prehliadku sme zakončili návštevou Wawelu, kráľovského hradu s katedrálou.

Poobedný program pokračoval obedom a následne duchovným programom v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva na Lagiewnikoch. Čerešničkou našej púte bola návšteva nového Sanktuária sv.Jána Pavla II. s výkladom nádherných biblických mozaík a jednotlivých kaplniek v dolnej časti sanktuária.

Ešte raz ďakujem sestrám za výzvu pripraviť túto jednodňovú púť i všetkým, ktorí na ňu prijali pozvanie.

Radi sa tam vrátime!!!